تحقیق مقاله ماهی روح تاریک BALAK GOUST

تعداد صفحات: 4 فرمت فایل: word کد فایل: 6289
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: شیلات
قیمت: ۰ تومان
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله ماهی روح تاریک BALAK GOUST

   

  نام: بلاک گوست
  خانواده :Apteronotus albifrons
  محل زندگی:Amazon Basin
  این ماهی که از خانواده ی Apteronotus albifrons میباشد که از گونه های آن میتوان به نایف اشاره کرد ماهیاین بسیار حساس ترسو و با مقاومتی نسبی در برابر نا مناسبی آب میباشند
  از نظر زیبایی این ماهیان در شاخه ی متوسط قرار میگیرد ولی از نظر قیمیت ماهی نسبتا گرانی محسوب میشود دارای بینایی کم و علاقه مند به پنهان شدن در زیر سنگ ها و کلیه ی وسائل داخل آکواریوم میباشد. این ماهی در ایران به نامهای زیادی شهرت دارد از جمله : روح سیاه . کله بزی . دم قیتانی که تماما بر گرفته از شکل ظاهری این ماهی میباشد.
  رشد این ماهی در آکواریوم تا 20 سانتی متر هم گزارش شده است ولی در محیط آزاد تا 30 سانت نیز مشاهده شده.
  این ماهی را میتوان با ماهیان غیر مهاجم و گیاه خوار در آکوازیوم نگه داری نمود.

   

  روح ماهی ها می توانند تا حدود 50-40 سانتی متر رشد کنند . ولی بطور متوسط تا حدود 30 سانتی متر رشد می کنند البته شاید یکی از دلایل رشد کم تر آنها نگهداری روح ماهی در تانک های کوچک تر می باشد . این ماهی در 3 رنگ مختلف وجود دارد یکی از نکات مهم در نگهداری آنها که اغلب نیز مراعات نمی شود این است که نباید دو روح ماهی سیاه را با هم در یک تانک نگه داشت در این صورت آنها به مجادله با یکدیگر خواهند پرداخت و این شرایط وقتی وخیم تر می شود که آکواریوم شما کوچک تر باشد از دیگر نکات مهم در رابطه با روح ماهی این است که حتماً باید در آکواریوم مکانی برای مخفی شدن آنها داشته باشید برای این منظور می توانید از تکه ای لوله ی پولیکا (p.v.c) یا گلدان ( ظرف ) سفالی که به صورت V شکل بریده شده است و یا حتی از صخره ها و دکورهای سرامیکی استفاده کنید همچنین اگر در آکواریوم خود گیاه ابزی به اندازه ی کافی داشته باشید این گیاهان می توانند اشیانه ی مناسبی را بطور طبیعی برای این ماهی بوجود اورند در صورت عدم وجود چنین مکانی ماهی خود را به گوشه های بخاری ، فیلتر و ... نزدیک می کنند . البته راهی نیز برای کلک زدن به آنها وجود دارد . برای این منظور تکه ای از سفالی که در بام ساختمان به کار می رود به شیشه ی روبروی آکواریوم تکیه دهید ( برای این منظور می توانید از تکه سنگی صاف نیز استفاده کنید ) در این صورت ماهی بطور مداوم سعی می کند که خود را در آنجا پنهان کند . بدن ترتیب شما می توانید تقریباً 9۰ % وقت ماهی را در جلو یا مرکز آکواریوم مشاهده کنید .
   
  روح ماهی سیاه غذاهای زنده ی کوچک را به خوبی می خورند . کرم سیاه کالیفرنیا ، کرم سفید و دیگر تکه های خوشمزه را روح ماهی های بزگتر خوردن گوپی ، گلدفیش های کوچک و کرم خاکی را ترجیح می دهد . الیته اغلب می توان با غذاهای یخ زده و یا حاضری دیگر آنها را تغذیه کرد ولی به نظر می رسد که با پولکی ( غذا ) میانه ی چندان خوبی ندارند . روح ماهی شما به اب تمیز نیاز دارد هرگز بیش از حد به آنها غذا ندهید از هوادهی و فیلتراسیون مناسب استفاده کنید و مرتباً آب آنها را عوض کنید  . بیماری های شایع این ماهی شامل انگل ها وایک ( سفیدک ) است . این ماهی آکواریومی با نور ملایم را ترجیه می دهد . سعی کنید برای پوشش پوشش تانک این ماهی از سنگ های روشن استفاده کنید تا روح ماهی به خوبی جلوه کند در تانک شما ناپدید نشود  دمای قابل تحمل 28-22 درجه است .
 • فهرست و منابع تحقیق مقاله ماهی روح تاریک BALAK GOUST

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله ماهی روح تاریک BALAK GOUST, مقاله در مورد تحقیق مقاله ماهی روح تاریک BALAK GOUST, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله ماهی روح تاریک BALAK GOUST, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله ماهی روح تاریک BALAK GOUST, تحقیق درباره تحقیق مقاله ماهی روح تاریک BALAK GOUST, مقاله درباره تحقیق مقاله ماهی روح تاریک BALAK GOUST, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله ماهی روح تاریک BALAK GOUST, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله ماهی روح تاریک BALAK GOUST ، موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله ماهی روح تاریک BALAK GOUST
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت