تحقیق مقاله در مورد نژاد های گاو گوشتی که مشهور نیستند بدانیم

تعداد صفحات: 10 فرمت فایل: word کد فایل: 7424
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: دامپزشکی
قیمت قدیم:۷,۰۰۰ تومان
قیمت: ۵,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله در مورد نژاد های گاو گوشتی که مشهور نیستند بدانیم

  بلان بلوبژ:

  در کشورهای بلؤیک و فرانسه وجود دارد و جزٕء نزادهای بومی و مقاوم این کشورهاست و خاصیت ماهیچه مضاعف در این نژادها دیده میشود . رنگ بدن اغلب سفید یکدست یا بلق سیاه وسفید است . وزن گاو بالغ ۱۲۵۰کیلوگرم است ، وزن گوساله هنگام تولد ۴۸ کیلوگرم ، افزایش وزن روزانه به طور متوسط ۱.۵ کیلوگرم در روز است . گوشت این نژاد از کیفیت بسیار عالی برخوردار است و به همین علت قیمت آن از سایر گوشتها گرانتر است . بازدهی لاشه این نژاد ۶۵ تا ۷۰ درصد می باشد .

  ● نژادهای سنتزی یا آمیخته :

  نزادهایی هستند که از تلاقی دو یا چند نژاد با همدیگر به وجود می آیند . چون هر نژاد دارای یک سری ویژگی های منحصر به فرد می باشد و به وسیله آمیخته گری خصوصیات چند نژاد را در یک نژاد جمع می نماییم . در این نژادهای سنتزی نزاد براهمن به عنوان یک پایه پدری استفاده می گردد . اکثر این نژادها از کشور امریکا می باشند .

  ● برانگوس:

  منشاء آن کشور آمریکا می باشد و از تلاقی براهمن و آنگوس می باشد که سه هشتم خصوصیات نژاد براهمن و پنج هشتم خصوصیات نزاد آنگوس را دارا است . رنگ بدن سیاه یکدست می باشد و قابلیت عادت پذیری بالایی به شرایط آب و هوایی را دارد .

  ● بیف مستر :

  منشاء آن آمریکا می باشد در اثر تلاقی سه نژاد شورت هورن یک چهارم ، هرفورد یک چهارم ، و برهمن دو چهارم می باشند اکثراً قرمز یکدست است .

  ● شاربرای :

  منشاء آن آمریکا می باشد و از تلاقی دو نژاد شاروله سیزده شانزدهم و برهمن سه شانزدهم بوده و رنگ آن سفید است .

  ● برآرفورد :

  از تلاقی براهمن و هرفورد بدست آمده است .در ایران به علت ارتباط خویشاوندی گاوها توده های بومی در مناطق مختلف کشور وجود دارند که نمی توان به آنها نژاد گفت .

  توده گاوهای جنگلی مثل گاوهای مازندرانی که شبیه برهمن و دارای کوهان نسبتاً بزرگ بوده و تولید شیر آنها ۲ تا ۳ کیلوگرم در روز است و جثه نسبتاض کوچکی دارند .

  ▪ توده گاو های کوهستانی : مثل سرابی که مخصوص نواحی سردسیر بوده و از نظر تولی شیر مقام اول را دارد .

  ▪ توده گاوهای مرکزی : مثل گلپایگانی که جثه کوچک داشته و مقاوم به بیماری می باشد و از نظر تولید شیر با درصد چربی بالا ۶% معروف است .

  ▪ توده گاوهای دشتی : مثل سیستانی از نظر جثه بر گاوهای ایرانی برتر بوده و دومنظوره گوشتی و کار می باشد .

  تذکر : از گاو سرابی به عنوان جرسی ایران نام می برند به علت مشابه بودن از لحاظ فنوتیپ ، جثه و شرایط آب و هوایی محل پرورش و خصوصیات کمی و کیفی شیر مثل درصد چربی شیر .

  نژادها و خصوصیات نژادى گاوهاى گوشتى

  آنگوس (Angus)

  شاروله (Charolias)

  هرفورد (Herford)

  براهمن (Brahman)

  بیف مستر (Beef master)

  آنگوس قرمز

  لیموزین (Limousin)

  سمینتال (Simmental)

  برانگوس (Brangus)

  گالوی (Gallowy)

  بیشتر خاستگاه نژادهاى گاوهاى گوشتى امروزه اروپا مى‌باشد. اکثر صفاتى که در انتخاب و اصلاح گاوهاى گوشتى در نظر گرفته مى‌شدند، صفاتى بودند که مورد قبول و مناسب با خاستگاه و شرایط محلى آنها بود.       

  آنگوس (Angus)

  گاوهاى نژاد آنگوس سیاهرنگ و بى‌شاخ (Polled)، هستند. خاستگاه آن اسکاتلند بوده است، نژادى است خوش بنیه و مستعد براى چاق شدن و عملکرد خوبى براى پروارى نشان مى‌دهند.         

  سیاهى رنگ و بى‌شاخى صفاتى غالت هستند و در اثر تلاقى گاو نر آنگوس با نژادهاى دیگر، اولاد به‌وجود آمده سیاه و بى‌شاخ خواهند بود. بعضى از گاوها ژن قرمز را به‌صورت ضعیف دارند، بدین جهت در مواردى از آنگوس‌هاى سیاه، گوسالهٔ قرمز به‌وجود مى‌آید.  

  آنگوس قرمز

  خصوصیات نژادى آنگوس قرمز شبیه آنگوس سیاه است با این تفاوت که آنگوس قرمز در مقایسه با آنگوس سیاه گرما را بهتر و بیشتر تحمل مى‌کند.        

  شاروله (Charolias)

              خاستگاه این نژاد فرانسه است. گاوهاى نژاد شاروله سفید و یا کرمى بوده و اکثراً شاخدار هستند ولى ممکن است گاوهاى بى‌شاخ به‌طور طبیعى وجود داشته باشد. نژادى است بزرگ و پرگوشت و وزن گاو نر بالغ ۶۸۰ الى ۸۱۶ کیلوگرم و با عضلات مضاعف قابلیت استفاده از علوفه در این نژاد بالا است. قابلیت سازگارى این نژاد براى مناطق مختلف زیاد است از این نژاد در دورگ‌گیرى‌هاى مختلف استفاده مى‌کنند.   

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله در مورد نژاد های گاو گوشتی که مشهور نیستند بدانیم

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله در مورد نژاد های گاو گوشتی که مشهور نیستند بدانیم, مقاله در مورد تحقیق مقاله در مورد نژاد های گاو گوشتی که مشهور نیستند بدانیم, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله در مورد نژاد های گاو گوشتی که مشهور نیستند بدانیم, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله در مورد نژاد های گاو گوشتی که مشهور نیستند بدانیم, تحقیق درباره تحقیق مقاله در مورد نژاد های گاو گوشتی که مشهور نیستند بدانیم, مقاله درباره تحقیق مقاله در مورد نژاد های گاو گوشتی که مشهور نیستند بدانیم, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله در مورد نژاد های گاو گوشتی که مشهور نیستند بدانیم, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله در مورد نژاد های گاو گوشتی که مشهور نیستند بدانیم, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله در مورد نژاد های گاو گوشتی که مشهور نیستند بدانیم
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت