تحقیق مقاله رایگان پنیر

تعداد صفحات: 5 فرمت فایل: word کد فایل: 8459
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی صنایع غذایی
قیمت: ۰ تومان
کلمات کلیدی: پنیر - شیر - ماست
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان پنیر

  اسم من ((پنیر)) است !

  اسم من ((پنیر)) است !

  مقوى معده ام و به هضم غذا کمک مى کنم .

  اگر مرا با مرزه و مغز گردو بخورید، به چاق شدن خود کمک کرده اید.

  با پونه اگر خورده شوم پادزهر خوبى مى شوم ...

  از قدیم نان خورش شما ایرانیان بوده ام ، و بسیارى از سالخوردگان روستا نشین ، زیادى عمر خود را از من مى دانند. من از بسته شدن شیر به وسیله پنیر مایه بدست مى آیم و بیش از سیصد نوع دارم و این انواع بستگى به انواع پنیر مایه دارد و بطور کلى انواع پنیر مایه به دو دسته حیوانى و نباتى تقسیم مى شوند، انواع حیوانى آن را از مخاط معده ى حیوانات نوزاد که شیرخوار بوده و علفخوار نشده اند مى گیرند و انواع نباتى ، از شیرابه درخت انجیر و چند درخت دیگر بدست مى آید که مهمترین و سودمندترین آن ها گیاهى است به نام پنیر بند که در بلوچستان ایران بطور خودرو به عمل مى آید و سى درصد مایه پنیر خالص دارد. این گیاه مفید یکى از ثروت هاى خداداد ایران زمین مى باشد که متاءسفانه تاکنون مورد توجه و بهره بردارى قرار نگرفته و در بوته فراموشى گذاشته شده است . اگر در نظر بگیرید که در دنیا روزانه چه مقدار پنیر مصرف مى شود، به شما ثابت خواهد شد که ایران مى تواند صادراتى هزار برابر کتیرا و منافعى هم عرض صادرات مهم از این محصول بدست آورد. با مطالعاتى که شده است ، در زمین هاى وسیع و مستعد بلوچستان و کرمان مى توان این گیاه را کاشت و سالانه بیش از صدها هزار تن محصول بدست آورد.

  پنیرى که با پنیر بند ساخته شود، ویتامین هاى بیشترى داشته و خوش بو و خوش طعم تر از سایر انواع پنیرها است و من از شما ایرانیان که از وجود این نعمت خداداد استفاده نمى نمایید، بسیار متعجب و گله مند مى باشم ، وقتى مرا با پنیر مایه حیوانى مى سازند، و براى تهیه آن حیوان کوچکى را که تازه به دنیا آمده است مى کشند پنیرى بدست مى آورند که از نظر شرع اسلام خوردن آن مکروه بوده ، و زود فاسد مى شود، در صورتى که نوعى از پنیر مایه هاى نباتى بدست مى آید، نواقص فوق را ندارد. یک نوع مرا از ماست تهیه مى کنند و این نوع نیز بسیار مرغوب و سودبخش است . چنانچه مرا از شیر حیوان سالم که در صحرا چریده باشد درست کنند، بسیار مطبوع و گوارا بوده و منافع سرشارى خواهم داشت .

  به علت داشتن ویتامین هاى ((ث )) و انواع ((ب )) و املاح معدنى مخصوصا کلسیم ، نان خورش کاملى هستم که تمام عوامل حیاتى را در برداشته ، و کمبود آنها را جبران مى نمایم ، من مقوى معده و روده ها هستم و موجودات مفیدى که در روده ها زندگانى کرده ، و به هضم غذا کمک مى نمایند، از من تغذیه مى کنند. من خون سالم درست مى کنم ، من کمى دیر هضم هستم ، ولى پس از هضم زود جذب یاخته ها شده ، و آنها را وادار به سازندگى مى کنم . با مغز گردو و مرزه ، چاق کننده بدن و باعث نرمى پوست مى شوم ، و پادزهر املاح نقره و سرب مى باشم .

  چون تازه مرا در آب جوشانده و آب آن را به زن بچه شیرده بدهند، شیر او را زیاد مى کنم ، خوردن برشته من بعد از پختن و گرفتن آب آن اسهال را بند مى آورد، کهنه و فاسد شده من ، سمى و خطرناک است و تولید سنگ مى نماید.

  تازه من که آب آن را هنوز نگرفته و در اصطلاح پنیرسازان دلمه نامیده مى شود، خواب آور بوده و جهت تقویت اعصاب و التهاب معده و امراض ‍ سل و دق زیاد تجویز مى شوند و معالج خشکى پوست و علاج وسواس و امراض صفراوى و فشار خون است .

  اگر مى خواهید من دیر فاسد شده ، و مدتى در خانه شما بمانم . همیشه مرا در ماست یا آب ماست بیندازید.

  نمک زده و کهنه من در صورتى که فاسد نشده باشد، بلغم را از بین مى برد و اشتها را تحریک مى نماید، رطوبت معده را مى گیرد، ضماد آن را با عسل جهت باز شدن دمل و با روغن زیتون جهت نرم شدن مفاصل زیاد تجویز مى شود و اگر آن را روى پینه هاى دست و پا بمالند، آنها را برطرف مى نماید. اگر مرا با آب ژلاتین یا آب پاچه هاى گوسفند مخلوط کرده ، کمى نوشادر به آن اضافه کنید، و علاوه بر منافعى که جهت دستگاه گوارش دارد، پادزهر گزیدن زنبور و کژدم است . چنانچه مرا با خرما میل فرمایید کیفیت غذایى آن را بالا مى برم ، به عقیده پزشکان قدیم ایران ، خوردن من همراه با یک سبزى یا یک میوه مثل گردو نافع تر خواهد بود.

  من یک برادر مادرى دارم که اسمش ماست مى باشد مادر ما هر دو شیر است و پدرمان متفاوت مى باشد. البته ماست به موقع خود را به شما معرفى مى کند، ولى من مى خواهم در اینجا سؤ الى از خوانندگان کنجکاو بنمایم .

  اگر از شما بپرسند که اولین ماست را در دنیا چه کسى درست کرد، و چه مایه اى به او زد، چه جوابى خواهید داد؟ شما مى توانید این سؤ ال را از دیگران هم بکنید و بپرسید، اولین ماست در جهان چگونه درست شد؟

  بدون شک جواب این پرسش را نه شما مى دانید و نه ماست بندان و نه دانشمندان حتى غذاشناسان امروزى . حل معما، افتخارى بر افتخار ایران عزیز خواهد افزود و ثابت خواهد کرد که اولین ماست برخلاف تصور دیگران در ایران بدست یک ایرانى درست شده و اینکه مى گویند اولین بار آنرا در بلغارستان ساخته اند صحیح نیست !

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان پنیر

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان پنیر, مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان پنیر, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان پنیر, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان پنیر, تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان پنیر, مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان پنیر, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان پنیر, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان پنیر, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله رایگان پنیر
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت