تحقیق مقاله رایگان چه زمانی سریع تر به دور خورشید می‌ گردیم؟

مشخص نشده
مشخص نشده
3
مشخص نشده
27 KB
17851
قیمت: ۰ تومان
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان چه زمانی سریع تر به دور خورشید می‌ گردیم؟

   

  هر مساله در فیزیک هر چند ساده ، می‌تواند پیچیده جاو کند و سوالهای عجیبی مطرح شود که همگان را به فکر وا دارد مثل همین سوال: کی ما سریعتر به دور خورشید می‌گردیم شب یا روز؟

   

  زمین به دور خود می‌چرخد (حرکت وضعی زمین) و این عامل باعث ایجاد شب و روز می‌گردد. بخشی از زمین که رو به خورشید است روز و بخشی دیگر که پشت به خورشید است، شب می‌باشد. پس همیشه یک طرف زمین روز و طرف دیگر شب است. پس این سوال به چه معناست؟ ظاهرا بی‌معنی است.

   

  نکته جالب

   

  نکته در اینجاست که از ما سوال نمی‌شود که کی تمام کره زمین سریعتر تغییر مکان می‌دهد، بلکه سوال می‌شود که ما ساکنان کره زمین ، سریعتر در میان ستارگان حرکت می‌کنیم و این سوال کاملا با معناست.

   

  حقیقت چیست؟

   

  ما در منظومه شمسی دو نوع حرکت داریم: زمین به دور خورشید می‌گردد (حرکت انتقالی زمین) و در عین حال به دور محور زمین می‌چرخیم (حرکت وضعی زمین). این دو حرکت با هم ترکیب می‌شوند، اما نتیجه‌ای که بدست می‌آید، بسته به این که ما در نیمه روز یا نیمه شب زمین باشیم متفاوت خواهد بود.حرکت زمین به دور خورشید از غرب به شرق است. از طرفی زمین هم در همین جهت به دور خود می‌چرخد (یک کره که حول یک محور خود می‌چرخد را در نظر بگیرید وقتی نیمی از کره از غرب به شرق می‌چرخد، بدیهی است که نیمه دیگر از شرق به غرب می‌چرخد).

   

  چون در نیمه شب زمین جهت حرکت وضعی از غرب به شرق است پس این دو سرعت ، یعنی سرعت چرخش زمین به دور محورش بر سرعت گردش زمین به دور خورشید ، افزوده می‌شود. برعکس در نیمه روز که زمین از شرق به غرب حرکت می‌کند، این دو سرعت از هم کم می‌شوند. بنابراین ما نصف شب سریعتر از ظهر در منظومه شمسی حرکت می‌کنیم.

   

  چقدر سریعتر

   

  از آنجا که نقاط اطراف خط استوا در هر ثانیه در حدود نیم کیلومتر حرکت می‌کنند، تفاوت میان سرعت ظهر و سرعت شب در حدود یک کیلومتر است. برای تهران که در مدار 35 درجه قرار دارد، این تفاوت در حدود 800 متر است، یعنی اهالی تهران نصف شب هر ثانیه 800 متر بیشتر از ظهر در منظومه شمسی حرکت می‌کنند!

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان چه زمانی سریع تر به دور خورشید می‌ گردیم؟

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

کلمات کلیدی:  N/A
تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان چه زمانی سریع تر به دور خورشید می‌ گردیم؟, مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان چه زمانی سریع تر به دور خورشید می‌ گردیم؟, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان چه زمانی سریع تر به دور خورشید می‌ گردیم؟, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان چه زمانی سریع تر به دور خورشید می‌ گردیم؟, تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان چه زمانی سریع تر به دور خورشید می‌ گردیم؟, مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان چه زمانی سریع تر به دور خورشید می‌ گردیم؟, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان چه زمانی سریع تر به دور خورشید می‌ گردیم؟, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان چه زمانی سریع تر به دور خورشید می‌ گردیم؟

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول