تحقیق مقاله 15 روش پشتیبانی کردن از نویسندگان

مشخص نشده
مشخص نشده
11
مشخص نشده
77 KB
24834
قیمت قدیم:۶,۰۰۰ تومان
قیمت: ۵,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله 15 روش پشتیبانی کردن از نویسندگان

  مقدمه

  کتابخانه ها نقش کلیدی را در ایجاد و توزیع علوم جدید ایفا می کنند که بسیاری از آنها مستقیما به پشتیبانی از نویسندگان به خصوص در موسسات آکادمیک و دیگر مراکز تحقیقاتی باز می گردند.

  اعضای کتابخانه سرویسهای با ارزشی را در سازمانهای شبکه ای ایجاد نموده اند. در محیط تحقیقاتی تعداد اندکی از اعضا از موقعیت ویژه همکارانی که به طور مستمر به کتابخانه متصل می باشند، احساس رضایت می کنند. با قرار گرفتن در مرکز فعالیت های علمی سازمانها، اعضای کتابخانه از جمله کسانی هستند که بیشترین شانس را جهت برقرار نمودن ارتباط با محققان فعال موسسات را دارند. اعضای کتابخانه در رابطه با شبکه های گروهی سازمانی اتفاق نظر دارند و می توانند بر روی منابع کلیدی با جمع نمودن محققان در یک جا برای انجام تحقیقات و انتشارات بیشتر سرمایه گذاری کنند.

  این بروشور شامل روشهای پشتیبانی اعضای کتابخانه از نویسندگان است و نمونه هایی  از تمرینات موثر در اجرای نوآوریها را ارائه می دهد. " پشتیبانی" معانی مختلفی دارد. نمونه های ذکر شده در این بروشور نشان می دهد که پشتیبانی فراتر از سرویسهای اطلاعاتی سنتی است که استخوان بندی تمامی برنامه های تحقیقاتی کتابخانه را تشکیل می دهد، مانند همکاری با محققان در مراحل اولیه یک پروژه یا بررسی مراجع، جهت نهایی نمودن نتیجه تحقیق و منتشر نمودن آن.

  در اینجا به گزارشاتی در مورد چگونگی تبلغ آثار نویسندگان، ایجاد موقعیتهایی جهت برقراری ارتباط بین نویسندگان و خوانندگان،  تشویق افراد مبتدی برای شروع به فعالیتهای انتشاراتی و کمک به نویسندگان جهت بالا بردن سطح نشریات خود که به صورت موفقیت آمیز توسط کتابخانه ها انجام شده است اشاره خواهد شد.

  مزایای چنین برنامه هایی، زمانی که مستقیما به نویسندگان تعلق گیرد، به مراتب بیشتر از چاپ نام شخص بر روی جلد کتاب و یا هزینه یک مقاله در ژورنال خواهد بود.

  فعالیتهای تبلیغاتی کتابخانه برای بالا بردن پروفایل یک شخص در سطح وسیعتر،  اشخاص مرتبط مانند دانشجویان، دپارتمانهای داخلی و انجمن ها را در بر می گیرد.

  در محیط های چند شاخه ای جایی که موضوعات تخصصی اغلب اعتبار بیشتری نزد انجمنهای عمومی نسبت به سازمانهای استخدامی دارند، امکان جعل نمودن تعهدات وجود ندارد. جهت مشخص نمودن آثار  نویسندگانی که احتمالا در خارج از محیط موسسه خود بیشتر شناخته شده هستند، با نوآوریهای کتابخانه می توان این امور را تقویت نمود. زمانی که اعضای کتابخانه به نویسندگان در ایجاد روابط خارجی در زنجیره انتشارات، مانند آنچه که ناشران خود انجام می دهند، یاری برسانند، تاثیر چنین عملیاتهای گروهی فراتر از محیط دانشگاه خواهد بود.

  این بروشور کتابخانه را در جایگاه حقیقی اش یعنی در قلب شالوده تحقیقاتی سازمانی قرار می دهد. زمانی که اعضای کتابخانه از نویسندگان پشتیبانی می کنند، آنها نقش کتابخانه را به عنوان مکانی که تلاش بر تولید دانشهای جدید تصور، طراحی و اجرا می شود و جایی که ماحصل چنین تلاشهایی جهت بهره برداری دانشجویان و دانش پژوهان در آینده ثبت می شود، بازگو می کنند. به این دلیل تمامی نویسندگان مستلزم قدردانی و سپاس هستند.

   

  Hazell Hall ، سخنران ارشد دانشگاه Napeir، Edinburgh، اسکاتلند

   

   

   

   

   

  ایجاد روابط ما بین نویسندگان و انجمنها

   

  اجرای سخنرانی های تبلیغاتی توسط نویسندگان

  در ماساچوست، کتابخانه های دانشگاه Tufts، اقدام به برگزاری The Friends of Tufts Libraries -Author Talks که اغلب فارغ التحصیلان و نویسندگان در رابطه با آثار و انتشارات خود سخنرانی  می کنند، نموده است. از کسانی که اخیرا سخنرانی کرده اند می توان دکتر Miriam Nelson، مدیریت محترم مرکز فعالیتهای فیزیکی و صنایع غذایی، و همچنین پرفسور M. Wilkins از دانشگاه پزشکی را نام برد. همچنین پروفسور تاریخ، Virginia Drachman و پرفسور زبان انگلیسی، Jay Cantor از دانشگاه Tufts ، در مورد آثار خود سخنرانی نمودند.

  " برگزاری چنین سخنرانی هایی باعث بالا رفتن سطح پروفایل تسهیلات 5 دانشگاه ما شده و اشخاص زیادی را به سمت کتابخانه ما جذب نموده است."

  Stephanie St. Laurence، انجمن کتابخانه های دانشگاه، دانشگاه Tufts

   

   

  شرکت در Authors@your library

  این مجموعه توسط American Library Association's Public Programs Office, Friends of Libraries USA (FOLUSA), the Association of American Publishers و                    Library    Journal – انتشارات Reed Elsevier، تبلیغ شده است. Authors@your library بانک اطلاعاتی قابل جستجویی است که کتابخانه ها را در سرتاسر آمریکا با ناشرینی که خواهان تبلیغ نویسندگان خود هستند، ارتباط می دهد. ناشرین، نویسندگان خود را در تور سال بعد لیست و مراحل رزو کردن آنها را انجام می دهند، کتابخانه ها می توانند اطلاعات برنامه های کتابخانه خود را اضافه کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رویدادها و برنامه زمانی کتابخانه ها، نویسندگان می توانند Authors@your library را در آدرس www.ala.org/publicprograms/authors@yourlibrary چک نمایند.

   

  ارائه مجموعه هایی از رویداد های نویسندگان، (Author Events)

  در دانشگاه Eastern Connecticut State، کتابخانه J. Eugene Smith با میزبانی رویدادهای موفقی، کمک موثری به دانشجویان و انجمن ها در ایجاد ارتباط با نویسندگان دانشگاه در سال 2002 و 2003 نموده است. این رویدادها که شامل سخنرانی نویسندگان در مورد کتب و انتشاراتشان می باشد، به تاسیس     ECSU Authors' Event Series- که اکنون در تقویم رویدادهای کتابخانه لیست شده است، منتهی گردید.

  این مجموعه ها احتمالا در آینده اقدام به ارائه کارگاه آموزشی نویسندگان یا ناشران که شامل لیست نویسندگان و ناشران ECSU می باشد، خواهند نمود. در هر سال آکادمیک، این مجموعه، رویداد دو نویسنده که در کتابخانه اجرا شده است را ارائه می دهد.

  " ارتباط با نویسندگان دانشگاه به سادگی به معنای شناخت و تجلیل از کل انتشارات                                    در دانشگاه می باشد."

   

  Tara L. Hurt و Camille Moore کتابداران دانشگاه ایالت غربی Connecticut

  تهیه وب سایت جهت معرفی و شناساندن نویسندگان

  با تلاشهای دانشگاههای ایالت می سی سی پی ، در حال حاضر نویسندگان آن دارای وب سایت رسمی با نام خود می باشند. وب سایت نویسندگان MSU (دانشگاههای ایالت می سی سی پی) در سال 1997 ایجاد شد و هم اکنون به عنوان پروژه اصلی کتابخانه ها به شمار می رود. این وب سایت شامل لیستی از اسامی اعضای دانشگاه با لینک به صفحه اطلاعات مربوط به آثار هر کدام می باشد. علاوه بر اطلاعات کتابشناختی، صفحه مربوط به هر نویسنده شامل اطلاعات اضافی مانند خلاصه زندگینامه و زمینه تحقیقاتی هر نویسنده می باشد. نویسندگان اطلاعات خود را به طور روزآمد در صفحه مربوط به خود بر روی سایت قرار می دهند. از طریق لینک موجود بر روی سایت به OPAC کتابخانه ها، کاربران می توانند از وجود کتابهای جدید در کتابخانه های ایالت می سی سی پی مطلع گردند.

  آدرس سایت http://library.msstate.edu/msuauthors  می باشد.

  حفظ و تجلیل از آثار نویسندگان

  برگزاری نمایشگاههای کتاب جهت تجلیل از آثار نویسندگان

  جهت معرفی و تجلیل آثار نویسندگان، کتابخانه ها اقدام به برگزاری نمایشگاهها می نمایند.

  کتابدار دانشگاه Anahuac در مکزیکو سیتی آقای Daniel Mattes در رابطه با کتابخانه خود اینگونه می گوید  " ما یک قفسه کتاب داریم که تازه های آثار و انتشارات پرفسورهای دانشگاه خود را در آن قرار می دهیم. این قفسه در طبقه اصلی کتابخانه جایی که بیشترین تردد را دارد قرار داده شده است.  از طریق خبرنامه الکترونیکی کتابخانه هر چند وقت یکبار یاداشتهایی برای معرفی آثار و انتشارات پرفسورهای دانشگاه Anahuac ارائه داده می شود.

  کتابخانه Payson در دانشگاه Pepperdine در کالیفرنیا، لیست کتابهای خود را به طور الکترونیکی نمایش می دهد. Melinda Raine مدیر بخش سرویسهای اطلاع رسانی می گوید" معرفی و نشان دادن آثار نویسندگان به صورت رنگی و الکترونیکی بر روی کامپیوتر، توجه کاربران را به طور چشمگیری به خود جلب می کند. اعضای دانشکده چه در داخل و یا خارج از کتابخانه از این شیوه که جهت معرفی آثارشان استفاده می شود، آحساس رضایت و خشنودی کرده اند. این گونه نمایشها باعث شده که دانشجویان خواهان کتابهای نویسندگان ما که همگی در Payson در دسترس هستند، باشند."

  " معرفی آثار نویسندگان در فرمت PowerPoint، شیوه ای بسیار مناسب جهت مطلع نمودن دانشجویان از نشریات موجود در دانشکده و همچنین معرفی آثار همکارانمان به اعضاء دانشکده              می باشد. به عنوان یکی از اعضای دانشکده که در نمایشگاه فعالیت می کنم، این شیوه را بسیار کارآمد و رضایت بخش یافتم. کتابخانه بهترین محل برای اجرای چنین نمایشهایی است."

   

  دکتر Constance M.Fulmer از دانشگاه Pepperdine

  تهیه تاریخچه تحقیقات دانشگاهی

  در سال 2002 و 2003، کتابخانه های دانشگاه Luisville ، اقدام به افزودن نشریات دانشگاه به مجموعه های خود نموند. با اجرای موفقیت آمیز این عملیات، اعضای کتابخانه Ekstrom ، تاریخچه تمامی آثار منتشر شده از سالهای 1990 تا 2003 توسط دانشگاه UofL را تهیه و ارائه دادند و هر هفت کتابخانه دانشگاه تاریخچه را به همراه کتب نشان دادند. 

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله 15 روش پشتیبانی کردن از نویسندگان

  فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

کلمات کلیدی:  N/A
تحقیق در مورد تحقیق مقاله 15 روش پشتیبانی کردن از نویسندگان, مقاله در مورد تحقیق مقاله 15 روش پشتیبانی کردن از نویسندگان, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله 15 روش پشتیبانی کردن از نویسندگان, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله 15 روش پشتیبانی کردن از نویسندگان, تحقیق درباره تحقیق مقاله 15 روش پشتیبانی کردن از نویسندگان, مقاله درباره تحقیق مقاله 15 روش پشتیبانی کردن از نویسندگان, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله 15 روش پشتیبانی کردن از نویسندگان, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله 15 روش پشتیبانی کردن از نویسندگان

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول