تحقیق مقاله راه های انتقال بیماری

تعداد صفحات: 3 فرمت فایل: word کد فایل: 15329
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: بهداشت
قیمت: ۰ تومان
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله راه های انتقال بیماری

  راه های انتقال بیماری

  عمومی‌ترین راه انتقال بیماری‌ ها هواست. هنگام سرفه، عطسه و بازدم، قطره‌های بسیار ریز را در هوا پخش می‌کنید. بعضی از بیماری‌ها مانند سرما‌خوردگی، آنفولانزا و آبله مرغان از این راه به افراد دیگر منتقل می‌شوند.

  پوشاندن دهان و بینی با دستمال هنگام سرفه یا عطسه، از پخش شدن میکروب‌ها جلوگیری می‌کند. عطسه میکروب‌ها را تا فاصله سه متری پرتاب می‌کند.

  بعضی از حیوانات خانگی بیماری‌ها را منتقل می‌کنند. همیشه  پس از دست زدن به آنها دست‌هایتان را بشویید. آنها را نبوسید و اجازه ندهید که صورت شما را لیس بزنند

  وسایل شخصی

  بعضی از عفونت‌های پوستی مانند تبخال یا زگیل در اثر تماس بدن با محل عفونت از شخصی به شخص دیگر منتقل می‌شود.

  سعی کنید و از وسیله‌های شخصی افرادی که عفونت پوستی دارند، مانند حوله، ظرف‌های نشسته، چاقو، چنگال و قاشق استفاده نکنید.

  پوشاندن دهان و بینی با دستمال هنگام سرفه یا عطسه، از پخش شدن میکروب‌ها جلوگیری می‌کند

  غذا

  اگر از مواد غذایی خوب مراقبت نکنید، میکروب‌ها آنها را فاسد می‌کنند و باعث بیماری می‌شوند. اگر موادی مانند گوشت و شیر را به مدت زیادی نگه دارید، باکتری‌ها روی ‌آنها رشد می‌کنند.

  * غذاهای تازه باید همیشه قبل از پختن و خوردن شسته شوند.

  * اگر غذاها را در جای سرد نگهداری کنید، مدت بیشتری می‌مانند.

  * با پوشاندن غذاها می‌توانید آنها را از مگس‌ها، که با خودشان باکتری‌ها را منتقل می‌کنند، محافظت کنید.

   

  شست و شوی دست‌ها

  همیشه بعد از رفتن به توالت و قبل از خوردن یا دست زدن به غذا دست‌هایتان را بشویید. دست‌های آلوده میکروب‌ها را به غذا منتقل می‌کنند و باعث دل درد می‌شوند.

  بعضی از حیوانات خانگی بیماری‌ها را منتقل می‌کنند. همیشه  پس از دست زدن به آنها دست‌هایتان را بشویید. آنها را نبوسید و اجازه ندهید که صورت شما را لیس بزنند.

  در منطقه‌هایی که مردم از آب رودخانه یا جویبار برای شست‌وشو، خوردن و پختن غذا استفاده می‌کنند بیماری‌ها را هم از راه آب انتقال می‌دهند

  شپش

  شپش‌ها موجودات بسیار ریزی هستند که روی مو زندگی می‌کنند و باعث خارش سر می‌شوند. شپش‌ها و تخم‌‌ آنها از موی‌های سر افراد به کسان دیگر منتقل می‌شوند.

  اگر موهایتان بلند است در مدرسه آنها را پشت سرتان ببندید و از شانه و برس دیگران استفاده نکنید.

  خاک هم بعضی از بیماری‌هایی را که از مدفوع سگ‌ها و گربه‌ها ایجاد می‌شود، منتقل می‌کند. همیشه پس از بازی در پارک یا باغچه دست‌هایتان را به دقت بشویید.

  اگر از مواد غذایی خوب مراقبت نکنید، میکروب‌ها آنها را فاسد می‌کنند و باعث بیماری می‌شوند

  آب‌ های آلوده

  آب هم می‌تواند بیماری‌ها را منتقل کند. در منطقه‌هایی که مردم از آب رودخانه یا جویبار برای شست‌وشو، خوردن و پختن غذا استفاده می‌کنند بیماری‌ها را هم از راه آب انتقال می‌دهند.

  بسیاری از بیماری‌ها از راه آب‌های آلوده به دیگران منتقل می‌شود

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله راه های انتقال بیماری

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله راه های انتقال بیماری, مقاله در مورد تحقیق مقاله راه های انتقال بیماری, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله راه های انتقال بیماری, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله راه های انتقال بیماری, تحقیق درباره تحقیق مقاله راه های انتقال بیماری, مقاله درباره تحقیق مقاله راه های انتقال بیماری, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله راه های انتقال بیماری, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله راه های انتقال بیماری, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله راه های انتقال بیماری
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت