تحقیق مقاله بدمینتون

تعداد صفحات: 44 فرمت فایل: word کد فایل: 25439
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: تربیت بدنی
قیمت قدیم:۱۹,۵۰۰ تومان
قیمت: ۱۲,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله بدمینتون

  بدمینتون

  بدمینتون سریع ترین ورزش راکتی در جهان است. سرعت گوی پردار که از یک گلوله چوب پنبه ای و پرهای غاز تشکیل شده و بازیکنان آن را از این سو به آن سوی تور پرتاب می کنند، گاهی به 260 کیلومتر در ساعت می رسد.
  بدمینتون که محبوبیت بسیاری در آسیا و اروپا دارد، در بازی های المپیک 1972 مونیخ به عنوان یک ورزش نمایشی برگزار شد و بعد از دومین حضور نمایشی موفق در بازی های المپیک سئول، جواز حضور در المپیک 1992 بارسلونا را به عنوان یک ورزش مدال آور در بخش انفرادی و دو نفره مردان و زنان کسب کرد.
  مسابقات دونفره مختلط برای المپیک 96 آتلانتا به برنامه بازی ها افزوده شد. کشورهای اندونزی، چین و کره تاکنون پرچم داران این ورزش در بازی های المپیک بوده اند.

  مشخصات زمین بدمینتون

  بدمینتون در زمینی کاملا هموار و یک شکل بازی می شود که باید از جنس کفپوش ورزشی یا پارکت باشد.

   زمین بدمینتون باید نرم و انعطاف پذیر و یک رنگ باشد.

  زمین بدمینتون به خط های آن محدود می شود که اندازه و محدوده بازی را نشان می دهد. و خارج از این محدوده اوت و جزء بازی محسوب نمی شود.

  زمین بدمینتون از طولی به اندازه ۱۳.۴۰ و عرض ۶.۱۰ برای بازی دونفره و ۵.۱۸ برای تک نفره تشکیل می شود.

  خطی فرضی در وسط خط طولی زمین را به دو قسمت کاملا مساوی تقسم می کند که بر روی آن تور بدمینتون قرار می گیرد که ارتفاعی معادل ۱.۵۵ در پایه و ۱.۵۲ در وسط تور دارد.

  در وسط خط عرضی زمین خطی به اندازه ۳.۹۶ قرار دارد و موازی خط طولی است که زمین را به دو قسمت مساوی از عرض تقسیم می کند.این خط تا رسیدن به خط کوتاه (شرت) ادامه دارد.

  خط کوتاه در فاصله ۳.۹۶ از خط طولی و موازی خط عرضی زمین نصب می شود و فاصله ای ۱.۹۸ از تو را دارد.

  در فاصله ای ۰.۷۶ از خط طولی در هر قسمت زمین نیز خطی موازی خط عرض ها وجود دارد که محدوده اوت در سرویس زدن بازی دونفره را مشخص میکند.

  مقررات بازی بدمینتون

  توپ:

  از مواد طبیعی یا مصنوعی ساخته می شود. باید از جنس چوپ پنبه که لایه چرمی دارد باشد. توپ چرمی باید دارای 16 پرک باشد که به پایه وصل می شوند. وزن توپ باید بین 4/74 تا 4/50 گرم باشد.

    راکت

  راکت بدمینتون معمولاً از جنس چوبی یا فلزی می باشد. راکت از قسمتهای: دسته - میله - گلو یا سه راهی - صفحه راکت (کله راکت) تشکیل شده است.  

  قرعه کشی

  برای شروع بازی داور مسابقه با سکه عمل قرعه کشی را انجام می دهد. نفر برنده قرعه کشی می تواند توپ یا دریافت (زمین) را انتخاب کند. برنده بازی کسی است که دو گیم از سه گیم را ببرد.  

  امتیازات گیم ها:

  در مردان 15 تایی است و در نونهالان و بانوان 11 تایی است. در بازیهای یک نفره و دو نفره مردان کسی که زودتر به امتیاز 15 برسد برنده گیم محسوب می شود و در بانوان و در نونهالان هر کسی زودتر به امتیاز 11 برسد برنده گیم محسوب می شود. هر کس 2 گیم از 3 گیم را ببرد برنده بازی است.

    یسینیگ چیست؟

  اگر در آقایان امتیاز به 14- 14 رسید و یا در بانوان به امتیاز 10-10 شد از کسی که زودتر به امتیاز 14 و یا 10 رسید سؤال می شود که آیا امتیاز اضافه می خواهد یا نه و اگر جواب مثبت باشد بازی به 17 و 13 ادامه می یابد و اگر جواب منفی باشد بازی در همان 15 و 11 به پایان می رسد. فردی که برنده گیم شد در گیم بعدی اولین سرویس را می زند.
  تنها بازیکنی امتیاز کسب می کند که سرویس را زده باشد و توپ را در زمین بازیکن مقابل بخواباند.  

    تعویض زمین:

  بازیکنان بایستی در موارد زیر زمین را عوض کنند:
  1-پایان گیم اول
  2-پیش از شروع گیم سوم
  3-در صورت تساوی 1بر1 در گیم سوم در آقایان در پوئن 8 و در خانمها و نونهالان در پوئن 6 تعویض زمین صورت می گیرد.

  سرویس:

  زننده و گیرنده سرویس باید به صورت مورب در داخل محوطه سرویس و بدون تماس با خطوط محوطه سرویس قرار گیرند. از لحظه شروع سرویس تا پایان اجرای ضربه باید قسمتی از هر دو پای بازیکن در حالتی ثابت با زمین تماس داشته باشد. راکت زننده سرویس باید اولین را به پایه (کله) توپ بزند. هنگام برخورد توپ با راکت زننده سرویس تمام توپ باید از کمر سرویس زننده پایینتر باشد. میله راکت زننده سرویس از لحظه زدن ضربه به توپ باید به طرف پایین امتداد داشته باشد به نحوی که تمامی کله راکت از تمامی دست حامل راکت بازیکن پایینتر باشد. هنگام زدن سرویس اگر توپ با راکت زننده سرویس برخورد نکند خطا محسوب می شود زننده سرویس نباید قبل از آمادگی کامل گیرنده سرویس اقدام به زدن سرویس کند در بازیهای یک نفره ریا، تا زمانی که زننده سرویس امتیازی کسب نکند و یا اینکه امتیاز او در آن گیم زوج باشد زننده و گیرنده سرویس باید در زمین سمت راست قرار گیرند و تا زمانی که امتیاز زننده سرویس در آن گیم فرد باشد بازیکنان موظفند در سمت چپ زمین برای زدن سرویس و دریافت اقدام نمایند.
  اگر دریافت کننده سرویس مرتکب خطا شد و یا توپ در زمین وی متوقف شود زننده سرویس یک امتیاز کسب می کند و از طرف دیگر زمین اقدام به زدن سرویس بعدی می کند.
  اگر زننده سرویس مرتکب خطایی شود و یا اینکه توپ در زمین وی متوقف شود زننده سرویس حق زدن سرویس را از دست می دهد و آنگاه گیرنده سرویس حق زدن سرویس را به دست می آورد بدون اینکه امتیازی به طرفین داده شود.

    بازیهای دو نفره:

  هنگام شروع گیم و هر زمانی که یکی از طرفین حق زدن سرویس را به دست آورد، باید از قسمت راست زمین اقدام به زدن سرویس نماید. فقط سرویس گیرنده حق برگشت سرویس را دارد در صورتی که توپ به همبازی گیرنده سرویس برخورد کند و یا ضربه ای به توپ وارد کند خطا محسوب می شود و در این صورت به زننده سرویس یک امتیاز تعلق می گیرد، به جز اولین سرویس هر تیم که دو بار حق زدن سرویس را دارد. پس از برگشت سرویس توسط دریافت کننده هر یک از بازیکنان می توانند به توپ ضربه بزنند. در زدن سرویس اگر عدد پوئن فرد باشد نفر فردزن از سمت راست اولین سرویس را می زند و اگر پوئن زوج باشد نفر زوج زن در سمت راست اولین سرویس را می زند و نفر بعدی از طرف دیگر اقدام به زدن سرویس می کند. هر یک از بازیکنان برنده گیم، می تواند اولین سرویس گیم بعدی و هر از بازیکنان بازنده گیم نیز می تواند اولین دریافت کننده سرویس گیم بعد باشد. (پس از پایان هر گیم و در شروع گیم بعد می توان جای نفرات را عوض کرد).  

  اشتباهات (خطاهای) محوطه سرویس:

  1-اگر بازیکن خارج از نوبت سرویس بزند. 2-به طور اشتباه از سمت دیگر سرویس زده باشد. 3-به طور اشتباه در سمت دیگر زمین برای دریافت سرویس ایستاده و سرویس زده باشد. اشتباه محوطه سرویس اگر بعد از زدن سرویس بعدی تشخیص داده شود، نباید اصلاح گردد ولی اگر قبل از زدن سرویس بعدی تشخیص داده شود، اگر هر دو اشتباه کرده باشند به جا داده می شود ولی اگر یکی از طرفین اشتباه کند و رالی به نفع او تمام بشود به جا داده می شود و چنانچه رالی به ضرر او تمام شود اشتباه اصلاح نمی شود.

  خطاهای بازی بدمینتون FAULTS :

  موارد زیر خطا محسوب می شود:
  1-اگر سرویس صحیح زده نشود.
  2-اگر توپ در هنگام بازی خارج از محوطه زمین بازی فرود آید.
  3- از داخل بازدید تور عبور کند.
  4-از تور عبور نکند. (قبل از عبور از تور بیافتد.)
  5-به سقف یا دیوارهای دور زمین برخورد کند.
  6-به بدن یا لباس بازیکن برخورد کند و یا در اطراف زمین به هر شیء یا فردی تماس پیدا کند.
  7-اگر به توپ در زمین حریف ضربه زده شود.
  8-برخورد لباس ویل راکت به تور و نگهدارنده های او (پایه)
  9-زمانی که توپ در حال عبور از بالای تور است مانع ضربه زدن حریف شود.
  10-در طول بازی بازیکن به طور عمده متمرکز حریف خود را بهم بزند. (مثل ایجاد سر و صدا و حرکات غیر عادی و خصمانه)
  11-در حین بازی، گرفتن توپ با راکت و با کمی مکث به آن ضربه زده شود. (حمل شود)
  12-توسط بازیکن دو بار ضربه زده شود.

  مواردی که به جا داده می شود:

  1- برای هر اتفاق پیش بینی نشده یا تصادفی به جا داده می شود.
  2- به جز زمان سرویس اگر توپ روی تور و یا بعد از عبور از آن در زمین حریف داخل مشبکهای تور گیر کند به جا داده می شود
  3- اگر زننده و گیرنده سرویس هر دو به طور همزمان هنگام سرویس مرتکب خطا شوند به جا داده می شود.
  4- اگر زننده سرویس قبل از اینکه گیرنده سرویس آماده دریافت باشد اقدام به زدن سرویس نماید به جا داده می شود
  5- اگر در جریان بازی توپ خورد شود و یا کله توپ از آن جدا شود به جا داده می شود.
  6- اگر داور خط ورود توپ را ندیده باشد و نتواند تصمیم بگیرد به جا داده می شود.

  در هر یک از موارد بالا که به جا داده شد، بازی بدون اضافه نمودن امتیاز ادامه می یابد و بازیکنی که زننده سرویس بود دوباره سرویس می زند. وقت استراحت بین دو گیم اول و دوم حداکثر 90 ثانیه است و بین گیم دوم و سوم حداکثر 5 دقیقه است. بازیکن بدون اجازه داور حق ترک زمین را ندارد به جز در 5 دقیقه استراحت بین گیم دوم و سوم. در حین انجام رالی مربی حق راهنمایی بازیکن خود را ندارد و فقط در زمان استراحت 90 ثانیه و 5 دقیقه می تواند بازیکن خود را راهنمایی کند. در بدمینتون چیزی به نام تایم اوت وجود ندارد و فقط بازیکن می تواند با اجازه داور آب بخورد یا حوله بگیرد. تعداد داور در بازیهای رسمی و بین المللی 13 نفر هستند ولی می توان با 3 داور بازی را برگزار کرد. در بدمینتون بازیکنان متخلف با کارتهای زرد و قرمز و مشکی جریمه می شوند. اگر بازیکنی رفتار غیر ورزشی انجام دهد با تذکر و کارت زرد همراه می شود و اگر بر آن کار اصرار ورزد با کارت قرمز جریمه می شود. بدین صورت که اگر صاحب سرویس باشد، سرویس را به بازیکن مقابل می دهند و اگر دریافت کننده باشد، یک امتیاز به بازیکن مقابل می دهند. اگر چنانچه بازیکن بر یک رفتار زشت و غیر ورزشی اصرار ورزد و کارت قرمز بگیرد و مجدد آن کار را انجام دهد داور، سرداور مسابقه را مطلع می کند و سرداور با کارت مشکی آن بازیکن را اخراج می کند.

    تعداد بازیکنان هر تیم در آموزشگاهها:

  در ابتدایی 5 نفر و در راهنمایی و متوسطه هر تیم 7 نفرند. در مسابقه بین دو تیم در ابتدایی دو بازی یک نفره و یک بازی دو نفره و دو بازی یک نفره در آخر و در راهنمایی و متوسطه دو بازی یک نفره و دو بازی دو نفره و یک بازی یک نفره در آخر انجام می شود.  

  تعریف تمامی اصطلاحات بدمینتون

  درایو :

  به ضربه ای گفته می شود که توپ با سرعت و بطور افقی در سطحی نزدیک به تور به زمین حریف زده میشود

  دفاع :

  یکی از ضربات مهم در بدمینتون دفاع می باشد که این ضربه معمولاً درپاسخ به ضربات حمله ای از جمله اسمش زده می شود

  انواع دفاع : - دفاع کوتاه - دفاع تیز - دفاع بلند

  گونه های دفاع : - دفاع در داخل بدن- دفاع در اطراف بدن

  اسمش :

   ضربه ای که از ارتفاع بالا و به صورت مایل و با سرعت زیاد به زمین حریف زده شود را اسمش ( به عبارتی دیگر آبشار ) می گویند .

  نت ( آندرهند دراپ ) :

  به ضربه ای که که از جلوی زمین به جلوی زمین حریف زده شود نت یا آندرهند دراپ میگویند

  آندرهند :

   به ضربه ای که از جلوی زمین به انتهای زمین حریف زده شود آندرهند

  می گویند

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله بدمینتون

  فهرست:

  بدمینتون.. 2

  مشخصات زمین بدمینتون.. 3

  مقررات بازی بدمینتون.. 4

  تعریف تمامی اصطلاحات بدمینتون.. 9

  تکنیک ها در بدمینتون.. 11

  تکنیک های زدن توپ... 12

  تاکتیک های بازی.. 13

  سرویس.... 13

  برگرداندن سرویس.... 14

  چند سوال مبهم در بدمینتون و جوابی ....... 16

  طرز صحیح گرفتن راکت در دست... 18

  نکاتی مهم درباره راکت های یونکس.... 21

  تغذیه در بدمینتون.. 24

  نکات مهم برای جلوگیری از صدمات در آب و هوای گرم. 24

  شما هنگام سرویس زدن به کجا نگاه میکنید؟؟. Error! Bookmark not defined.

  آخرین رنکینگ بازیکنان ایرانی (Ranking Date: July 3 2008) Error! Bookmark not defined.

  منبع:

  ندارد

تحقیق در مورد تحقیق مقاله بدمینتون, مقاله در مورد تحقیق مقاله بدمینتون, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله بدمینتون, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله بدمینتون, تحقیق درباره تحقیق مقاله بدمینتون, مقاله درباره تحقیق مقاله بدمینتون, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله بدمینتون, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله بدمینتون, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله بدمینتون
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت