تحقیق مقاله فرانک گهری

تعداد صفحات: 8 فرمت فایل: مشخص نشده کد فایل: 24388
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: زندگینامه مشاهیر و بزرگان
قیمت قدیم:۴,۰۰۰ تومان
قیمت: ۳,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
کلمات کلیدی: N/A
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله فرانک گهری

   1 ) فرانک اُوِن گهری ( که با نام اِفریام اُوِن قولد برگ در 28 فوریه 1929 متولد شد ) معمار برنده جایزه پرتیزکر است که در لس آنجلس زندگی می کرد.

   2 ) ساختمان های وی شامل سکونت شخصی اش به جاذبه گردشگری تبدیل شده است. بجز آثاری که گری به وجود می آورد، بسیاری از موزه ها، شرکت ها و شهرها به دنبال کارهای او به عنوان سنبلی از تفاوت هستند.

   3 ) معروفترین کارهای وی شامل موزه پوشیده با تیتانیوم گوگنهیم در بیلبائوی اسپانیا، والت دیسنی کنسرت هال در مرکز شهر لس آنجلس ، اِکسپرینس میوزیک پروجکت در سیاتل، ویس من آرت میزیوم در مینیا پلیس، دنسینگ های در پراگِ جمهوری چک و محل سکونت شخصی اش در سانا مونیکای کالیفرنیا که باعث ترقی ناگهانی حرفه اش از « معمار روی کاغذ » شد، پدیده ای که بسیاری از معماران مشهور در دهه های شکل گیری شان از طریق آزمایش تا حدودی منحصراً بر روی کاغذ قبل از دریافت اولین سفارش عمده شان در سالهای بعد آن را تجربه می کنند.

   4 ) گری در خانواده ای یهودی در تورنتوی اونتاریو به دینا آمد. کودکی خلاق که مادر بزرگش، کاپلان مشوقش بود و می توانست با او شهرهای کوچکی با استفاده از تراشه های چوب بسازد. استفاده او از فلزات موجد را، حلقه های زنجیر حصارکشی و دیگر مواد با گذراندن صبح یکشنبه ها در مغازه سخت افزار پدر بزرگش تا حدودی هوشمندانه بود. او می توانست زمانی را برای طراحی با پدر و مادرش سپری کند که او را به دنیای هنر معرفی کردند.

   گری می گوید : « بنابراین ژن های خلاق دست به کار شدند، اما چون پدرم فکر می کرد من رویایی فکر می کنم، نباید به همه چیز سر بزنم. این مادرم بود که پی برد که من در انجام کارها کم حرف بودم. او به من انگیزه می داد.»

   زندگی خصوصی

   5 ) گهری در سال 1947 به کالیفرنیا رفته، شغلی با عنوان راننده ماشین توزیع پیدا کرده و در دانشگاه لس آنجلس  سیتی مشغول به درس خواندن شد و سرانجام از مدرسه معماری دانشگاه سوسرن کالیفرنیا فارغ التحصیل شد. وی پس از فارغ التحصیلی از این دانشگاه در سال 1945 مدتی را خارج از رشته معماری و در مشاغل متعددی از جمله خدمت در ارتش ایالات متحده سپری کرد. او برای یک سال در دانشکده تحصیلات تکمیلی هاروارد در رشته شهرسازی به تحصیل پرداخت ولی قبل از پایان آن دانشکده را ترک کرد. در سال 1952 در حالی که همچنان با نام فرانک تولد برگ شناخته می شد با آنیتا اِشنایرر ازدواج کرد که به گفته فرانک اوکسی بود که به وی پیشنهاد عوض کردن اسمش را داده بود واد اسمش را به فرانک گری تغییر داد. در سال 1966 او اِشنایرر را طلاق داد و در سال 1975 گری با همسر کنونی اش بِرتا از ابل آگویلرا ازدواج کرد. او دو دختر از ازدواج اول و دو پسر از ازدواج دومش دارد.

   1 ) گری به دلیل اینکه بزرگ شده کانادا است یکی از طرفداران پرو پا قرص هاکی می باشد. گری در دفترش یک لیگ هاکی به اسم FOG ( که از اولین حرف کلمات فرانگ اُوِن گری تشکیل شده ) ترتیب داد، اگرچه اصلاً با انها بازی نمی کند. در سال 2004 کاپ جام جهانی هاکی را طراحی کرد. او با یک روانکاو، میلتون وِکسلر ملاقات کرد و به وکسلر اجازه داد تا در روزنامه ها در مورد وی اظهارنظر کند. گری دارای تابعیت دوگانه ی ایالات متحده و کانادا است. او در سانتامونیکایی کالیفرنیا زندگی می کند و به فعالیت بیرون از لس آنجلس  ادامه می دهد.

   سبک معماری

   2 ) در آن معنا اغلب از De Con به عنوان و رای ساختار گرایی در طبیعت به خاطر توانایی این سبک در رفتن به فرای مقام فعلی تعریف ساختاری یاد می شود. کاربرد این سبک در معماری به فاصله گرفتن از نوگرایی در انتقاد ذاتی اش از نظر فرهنگی وارث مفروضاتی مثل اهداف اجتماعی و اجبار کاربردی تمایل دارد. به خاطر موضوع بناهای De Con برخلاف بناهای نوگرای اولیه نیازی به بازتاب افکار جهانی یا اجتماعی خاصی مثل سرعت یا عمومیت فرم ندارند و این اعتماد را که فرم از کاربرد تبعیت می کند را بازتاب نمی کند. محل اقامت خودِ گری، سانتا مونیکا نمونه بارز معماری ساخت شکنی است، از آنجایی که به طور چشمگیری از بافت اصلی خود جدا شد، و در چنین حالتی می توان گفت از آنجایی که هدف مربوط به فضای اصلی را برهم زده است.

   3 ) گری گاهی با بخش معماری آنچه که به عنوان « دانشگاه لس آنجلس » و « دانشگاه سانتا مونیکا » شناخته می شود همکاری می کند. اگرچه تکامل این طرح و وجود چنین دانشگاهی به علت نبود فلسفه یا نظریه متحد بحث انگیز است. این طرح از تولید مناطق لس آنجلس ، گروهی که در معماری پست مدرن بسیار موثر بوده اند نشأت گرفته که شامل هم عصران برجسته گری مثل رادیک اُوِن لوس و برنده جایزه پرتیزکر تام مانیه بورفویس و همچنین دانشگاه های مشهور معماری در موسسه معماری دانشگاه سوسرن کالیفرنیا ( که با مشارکت تام مانیه بنیانگذار گردید)، USC , UCLA می باشد.

   4 ) گاهی سبک گری ناتمام یا حتی ناقص به نظر می رسد اما این کار با جنبش هُنری «Aunk» در کالیفرنیا در دهه 1960 و اوایل دهه 1970 که به استفاده از اشیاء ارزان قالبسازی شده و ابزار غیرسنتی مثل گل خاک رس برای تو هنر مهم را نمایان می کند، موافق است.

   

   

   گری را « پیشوای حلقه زنجیره ای حصارکشی و فلزات روکشی موجدار » نامیده اند ( ب - آدامنر) . اگرچه در نمایشگاه مرور بر آثارگیری در موزه ویتنی (نیویورک) در سال 1988 مشخص شد که او همچنین هنرمند سنتی با تجربه ای است که تاریخ هنر اروپا را می داند و به مجسمه سازی و نقاشی معاصر آشنایی دارد.

   نقد

   1 ) کارگری منتقدان خودش را دارد، برخی از انتقادات چنین است :

   — ساختمان ها با ابعاد اَشکال بدون کاربرد، مصالح ساختمانی را به هدر می دهند.

   — ساختمان ها به ظاهر بدون توجه به آب و هوای محلی طراحی شده اند.

   — نمای یک ساختمان به ویژه در موزه ها و میادین بر استفاده کاربردی از ان ترجیح داده می شود.

   — به نظر ساختمان ها به محیط اصلی خودشان تعلق ندارند.

   دیگر جنبه های قابل ذکر در مورد شغلش :

   جوایز

   2 ) گری در سال 1974 به عنوان عضو شورای مدیران دانشکده موسسه معماران آمریکای (A . F . A) انتخاب شد و جوایر A . F . A  ملی، منطقه ای و محلی بسیاری از جمله نشان طلای فصل A . F . A  لس آنجلس را دریافت کرد. در حال حاضر او در گروه نظارت جایزه معماری آقاخان مشغول به کار است فرانک گری در سال 1989 در معبد تودایی جی بود هیستا جایزه معماری پرتیزکر را از آن خود کرد.

   جایزه پرتیزکر به معمار زنده ای تعلق می گیرد که اثرش ترکیبی از ویژگی های هوش، بینش و تعهد که اعانه استوار و مهمی را به انسانیت می بخشد و تفکر محیطی هنر معماری را ایجاد می کنند را داشته باشد.

   دانشگاه

   1 ) گری استاد ممتاز معماری در دانشگاه کلمبیا است و همچنین در دانشکده معماری میل نیز تدریس می کند. او از دانشگاه هنر و صنعت کالیفرنیا، دانشگاه صنعتی نووا اِسکوتیا، دانشکده طراحی رووایسلند، موسسه هنری کالیفرنیا و موسسه هنری اوتیس در دانشکده طراحی پارسونز مفتخر به دریافت مدرک دکترای افتخار شد. از سال 1982 تا 1989 در دانشگاه ییل نظام استادی چارلوت داونپورت در رشته معماری را بر عهده داشت. در سال 1894 ریاست جلسه اِلیوت نویس را در دانشگاه هاروارد برعهده داشت. 

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله فرانک گهری

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله فرانک گهری , مقاله در مورد تحقیق مقاله فرانک گهری , تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله فرانک گهری , مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله فرانک گهری , تحقیق درباره تحقیق مقاله فرانک گهری , مقاله درباره تحقیق مقاله فرانک گهری , تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله فرانک گهری , مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله فرانک گهری
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت