تحقیق مقاله رایگان اثر گل بابونه در درمان بیماری ها

تعداد صفحات: 3 فرمت فایل: word کد فایل: 15280
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: علوم پزشکی
قیمت: ۰ تومان
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان اثر گل بابونه در درمان بیماری ها

  چای بابونه ، تسکین دهنده سیستم عصبی

  اگر ورم معده ،سرماخوردگی ،میگرن و دندان درد دارید، بابونه مصرف کنید.گل بابونه اثر تسکین دهنده سیستم عصبی و دستگاه گوارش را دارد .از بابونه ،روغن ،قطره و چای نیز تهیه می شود که همگی آنها تاثیرات مطلوبی در بدن دارند. به گزارش ایسکانیوز، بابونه از نظر طب قدیم گرم و خشک است.در قرون وسطی نیز از بخور بابونه برای ضدعفونی کردن فضای قصر ها و سالن های بزرگ استفاده می شد.

   

  بابونه اثر ضدعفونی کننده، ضدالتهاب، ضدحساسیت و آرام بخشی و تسکین دهنده دردهای عصبی در بدن ایفا می کند. یکی از مهمترین خواص بابونه درمان زخم معده و ورم معده است.همچنین مقوی مغز، تب بر، تسکین دهنده درد و تقویت کننده معده واعصاب است. بابونه برطرف کننده بی اشتهایی است و در رفع ورم و کرم معده و روده نیز موثر است. برای تسکین دردهای عضلانی چای بابونه بنوشید.برای رفع بی خوابی و داشتن یک خواب آرام و راحت، کافی است ده دقیقه قبل از خواب یک فنجان چای بابونه بنوشید.چای بابونه درمان کننده کم خونی نیز می باشد.

  عصاره <بابونه> و ویتامین <ث> عوارض ترک اعتیاد را کاهش می دهد.

  مصرف عصاره گیاه <بابونه> و ویتامین <ث> عوارض و آثار ترک اعتیاد را کاهش می دهد.این محقق در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: عوارض ترک اعتیاد نظیر دردهای عضلانی، تحریک پذیری شدید عصبی، تشنج و اضطراب به قدری غیرقابل تحمل است که در بسیاری از موارد معتادان دوباره به مصرف موادمخدر روی میآورند.وی با بیان اینکه بابونه موجب کاهش درد و اضطراب می شود،

   مطالعات نشان می دهد این گیاه خاصیت شبه بنزودیازپینی دارد، بنزودیازپین ها داروهایی است که به طور گسترده برای درمان اضطراب و بی خوابی به کار می رود، بنابراین بابونه تاثیر به سزایی در کاهش درد و آثار ترک اعتیاد دارد.این محقق خاطرنشان کرد: براساس تحقیقات ما، مصرف عصاره بابونه در هر سه دز <پایین، متوسط و بالا> درحالت مصرف حاد و مزمن مرفین (تریاک) موجب کاهش دردهای ناشی از ترک اعتیاد می شود.وی ادامه داد: ویتامین <ث> نیز در دز پایین موجب تقویت دو سامانه مغزی <گلوتامینرژیک> و <دوپامینرژیک> شده و برعکس مصرف دز بالا موجب تضعیف این دو سامانه می شود.این ویتامین بهترین درمان دارویی برای کاهش آثار ترک اعتیاد یا تکمیل روند اعتیاد است، زیرا براساس مطالعات مصرف ویتامین <ث> در دز بالا فعالیت این دو سامانه مغزی را مختل می کند.

   

  بابونه در درمان بی خوابی و رفع کابوسهای شبانه موثر است

      یکی از ترکیبات اصلی تشکیل دهنده بابونه روغنی فرار ، لطیف و آبی رنگ است که از گل آن به دست می آید و مسبب عطر خاص گل بابونه است. مصرف جلدی این روغن، تاثیر بسزایی درضدعفونی و برطرف کردن التهاب های پوستی دارد و ترمیم آسیب های سطحی پوست را تسریع می کند. همچنین ماساژ با روغن این گیاه مسکنی موثر برای دردهای سیاتیک است.

      گل بابونه تاثیر آرام بخش شگرفی بر روی سیستم عصبی و همچنین دستگاه گوارش دارد و نقش قابل ملاحظه آن در درمان بی خوابی و رفع کابوس های شبانه شهرت دارد.

      اثر ضدالتهاب، ضد اسپاسم، ضد نفخ، ضدعفونی کننده، ضد حساسیت، تاثیرات آرام بخش و تسکین دهنده درد و همچنین تقویت دستگاه هاضمه از مهمترین خواص بابونه است.

      گفتنی است، بابونه یک ماده ضدحساسیت طبیعی است و از اثرات ضدآلرژی بخور آن می توان جهت تسکین آسم، آلرژی های تنفسی فصلی، زکام و سینوزیت سود برد.

      بخور گل بابونه جهت بهبود آکنه و جوش های صورت نیز توصیه شده است.

      بابونه مسکنی فوق العاده برای سردرد، میگرن، دندان درد و دردهای عصبی است و به دلیل خواص شناخته شده این گیاه دارویی، به صورت چای کیسه ای نیز امروزه در بازار موجود است.

   

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان اثر گل بابونه در درمان بیماری ها

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان اثر گل بابونه در درمان بیماری ها, مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان اثر گل بابونه در درمان بیماری ها, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان اثر گل بابونه در درمان بیماری ها, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان اثر گل بابونه در درمان بیماری ها, تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان اثر گل بابونه در درمان بیماری ها, مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان اثر گل بابونه در درمان بیماری ها, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان اثر گل بابونه در درمان بیماری ها, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان اثر گل بابونه در درمان بیماری ها, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله رایگان اثر گل بابونه در درمان بیماری ها
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت