تحقیق مقاله ماهی کوریدوراس

تعداد صفحات: 6 فرمت فایل: word کد فایل: 6295
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: شیلات
قیمت قدیم:۷,۰۰۰ تومان
قیمت: ۵,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله ماهی کوریدوراس

   

  کوریدوراس ها از دسته ماهیان کت فیش هستند . به طور کل آنها بسیار ریز و صلح طلب هستند . برای نگهداری هرچه بهتر از آنها باید به طور گروهی و دسته ای نگهداری شوند . کوریدوراس ها دسته جمعی هستند و خیلی دوست دارن به دسته ای شناور از نوع خودشان بپیوندند . پیشنهاد میشود به هیچ وجه ممکن کمتر از ۳ از آنها را نگهداری نکنید . گاهی شما که برای مدتی کوتاه است این ماهی را خریداری کردید ، دیده اید که چند تا از آنها در یک خندق مانند و گودال جمع شده اند و هیچ حرکتی نمی کنند . در بعضی از این شرایط شخص گمان میکند که ماهی مریض شده و یا دچار ضربه خوردگی شده است و از داروهای موجود استفاده میکند . خیر . کوریدوراس ها بعد از جستو جویی که در آکواریوم و لا به لای سنگها میکنند ، خسته می شوند و برای مدتی استراحت میکنند . آنها در کف آکواریوم و روی سنگها هستند و از مفساد غذاها و باقی غذای خورده نشده ی ماهیان استفاده می کنند . انها نظافت چیان رایگان هستند که در اکواریوم شما فعالیت میکنند و تا حد بسیار زیادی می توانند از آلوده شدن آب و خود آکواریوم جلوگیری کنند . ولی به این منظور نیست که آنها تا ابد آکواریوم را نظافت می کنند .
  تولید مثل کوریدوراس ها چندا کار سختی نیست . فقط برای تولی مثل آنها باید آب آکواریوم مناسب و تمیز و دارای استادارد باشد . برای تولید مثل کوریدوراس ها چند عدد برای جنس نر برای چندین جنس ماده کافی است . در هنگام جفت گیری ماهی نر در کنار ماهی ماده حرکت می کند و آن را برای تخم ریزی تشویق می کند . نحوه ی تخم ریزی بدین شکل است که ماهی ماده محلی گود را برای تخم ریزی انتخاب میکند و تخم ها را رها مکند و هر تخمی که توسط ماهی نر بارور می شود به سطح آب می آید . تعداد تخم های کوریدوراس ها متفاوت است و آنها به نوزادان خود عشق می ورزند .
  در میان گونه های متفاوت این ماهی ، کوریدورای برنزه ای از همه محبوب تر است . کوریدوراس پاندا از انواع دیگر هم بزرگتر و هم وحشی تر است . کوریدوراس خشن ، کوریدوراس راهزن و کوریدوراس فلفلی هم میتوانند از جمله ماهیان قابل نگهداری شوند . نگهداری از کوریدوراس ها بسیار آسان است و آنها خود را با هر شرایطی وقف میدهند .
   
   
  اما : این ماهی از خانواده ی Callich thydae است و قابل نگهداری با تمامی ماهیان آکواریومی و بغیر از ماهیان گشتخوار قابل نگهداری هستش . PH مناسب برای این ماهی تاثیر چندانی در کار و فعالیت او ندارد ولی بهتر است در محدوده ی ۶.۵ الی ۷ باشد . دمای مناسب برای این ماهی ۲۷ درجه است ولی قادر اند دمای ۱۸ درجه و ۳۲ درجه را برای مدتی تحمل کنند . در ایرن این ماهی به کفخوار معروف است و قیمت معمولی آن از ۵۰۰ تومان تا ۸۰۰ تومان هم میرسد . ولی بهترین نوع کوریدوراس های پرورش یافته در ایران کوریدوراس جولی است که قیمتی بالغ بر ۱۵۰۰ الی ۲۰۰ تومان دارد .
  وقتی کسی میخواهد از کریدوراس بچه بگیرد ، قرار دادن آنها در یک تانک جدا نتیجه بهتری نسبت به قرار دادن در یک تانک عمومی و منتظر ماندن برای تخمریزی می دهد. حتی ممکن است هنگامی که آنها در یک تانک عمومی هستند شما متوجه تخم ریزی آنها نشوید. تخم ها به خوبی توسط مولیدن مخفی می شود و اگر لاروهای بیرون آمده دچار گرسنگی شوند به شدت آسیب پذیر می شوند. اولین چیزی که آنها پس از بیرون آمدن از تخم باید انجام بدهند رفتن به سطح آب برای پرکردن کیسه های اکسیژن است. بعضی از آنها ممکن است این قسمت را به پایان برسانند و پس از یک ماه یا سه هفته  صاحب آنها ممکن است تعجب کند که بچه های 2 سانتی متری به صورت آرام برای تهیه غذا در تانک حرکت کنند.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله ماهی کوریدوراس

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله ماهی کوریدوراس, مقاله در مورد تحقیق مقاله ماهی کوریدوراس, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله ماهی کوریدوراس, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله ماهی کوریدوراس, تحقیق درباره تحقیق مقاله ماهی کوریدوراس, مقاله درباره تحقیق مقاله ماهی کوریدوراس, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله ماهی کوریدوراس, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله ماهی کوریدوراس, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله ماهی کوریدوراس
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت