تحقیق مقاله رایگان موزه هنرهای معاصر FIGGE ، داونپورت - ایالات متحده

تعداد صفحات: 3 فرمت فایل: word کد فایل: 8954
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی معماری
قیمت: ۰ تومان
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان موزه هنرهای معاصر FIGGE ، داونپورت - ایالات متحده

  دیوید کاپرفیلد                                               © بیتا بابایی

  FIGGE Art Museum, Davenport- Iowa,US

  David Chipperfield

  موزه هنر معاصر در بهبود شهر مادر و تامین و توسعه توریسم  وایجاد درآمد، احیاء و تجدید منطقه سهمی فزاینده دارد.بنابراین موزه EFIGG واقع در ساحل رودخانه می سی سی پی درداونپورت, Iowa که بوسیله David Chipperfield Architects,British firm  طراحی شده است همچون نشانی تابان باعث احیای دوباره مرکز ساحلی شهرداونپورت شده است.

  موزه هنر FIGGE اولین محصول شهری تیم کاپرفیلد در ایالات متحده است. تیمدیوید کاپرفیلد  با طراحی موزه هنر EIGGF برنده جایزهDes Moines, Iowa-based architects,  Herbert Lewis Kruse Blunck شد.

  سرعت بخشیدن به مرمت شهری

  داونپورت از ناهنجاری که در دهه اخیر درد مشترک  بسیاری از شهرهای آمریکا می باشد رنج می برد. انتقال جوامع مسکونی و تجاری ازمرک زشهر باعث متلاشی شدن شهرها می شود. نتیجه یک سرمایه گذاری $ 46.9 میلیون دلاری است که هدیه ای از بخش عمومی و خصوصی است. فضایی به اندازه 100000 فوت(9300 متر)می باشد که موزه FIGGE درآن و در مرکز و جلوی رودخانه قرارگرفته و انتظار می رود نقش برجسته ای در تجدید حیات منطقه ایفا کند.

   موزه FIGGE  با قرارگیری در شهر عمل مرمت شهری را آغاز می کند: با درجه بندی و ترازبندی در داخل یک بلوک خالی در یک منطقه بحرانی و ساخت و ساز در لبه خیابان شبکه خیابان شهر تقویت می شود و مانند نشانه ای در امتداد رودخانه باعث ایجاد مشخصه در طول رودخانه می شود.بطوریکه می توان گفت حجم آن از اشتراک و گردآوری سرمایه های شهر در یک مجموعه منسجم شکل گرفته است. به منظور ایجاد نماهایی به شکل سطوح موجدار ملایم در سیمای شهر، نمای اصلی ساختمان برای تامین شکل شهری متنوع طراحی و مدیریت می شود.                                  

  چشم انداز شهری

  در سمت رودخانه موزه، یک پله بزرگ به صورت یکپارچه به خیابان گشوده می شود، عابر از پیاده رو به حضور در مجموعه تشویق می شود و این درصورتی است که بسیاری از عابرین خود را در مقابل موزه می یابند بدون آنکه هدف طی این مسیر را داشته باشند. در بالای پله ها یک رستوران تراس دار مشرف به می سی سی پی آنها را به توقف دعوت می کند.

  پله های ورودی                  

  یک ارتباط دهنده میان سالن ورودی و میدان و باغ مجسمه در اطراف موزه به مردم اجازه می دهد که به سیاحت خود ادامه دهند و یک نگاه کوتاه موجب می شود که آنها تمایل به بازدید دوباره داشته باشند.درسطح خیابان، متاسفانه، مقیاس اشتباه حیرت آورFIGGE به نظر می رسد که  با بافت شهر هماهنگی ندارد. پایه ستون عظیمی که موزه روی آن واقع شده است زمانیکه با استحکام و مقیاس مناسب خود شفافیت و نگهداری مقیاس و حجم  ساختمان بالا را تامین می کند به انحراف شدید درسطح عرض اطراف سایت واکنش مناسبی از خود نشان می دهد و نقش این پایه ستون برای عابرین خیابانهای اطراف تنها ایجاد تجربه مشاهده دیوارهای خالی است.

   فرم وعملکرد

  FIGGE مانند جواهری عظیم است: یک پوسته شیشه ای دو جداره که در روز نور پخش شده را وارد می کند و شب هنگام نور دعوت کننده ای را از خود ساطع می نماید. پوسته ساختمان از لایه های درونی و بیرونی تشکیل شده است.

  پیوستگی واجتماع

  FIGGE اولین موزه هنری منطقه ای در ایالت است.  در دهه 1990،FIGGE مجموعه ای از کارها و ملزومات مناسب فرهنگی است که برنامه ریزی برای ترک عادت گذشته را به سهولت انجام می دهد. کافه  FIGGE نشان دهنده تغییر موزه هنر داونپورت از حالت عمومی به یک سازمان خصوصی است  و به عنوان حامی طولانی مدت و پیشتاز هنر به رسمیت شناخته شده و با سرمایه گزاری بخش های خصوصی و عمومی مورد حمایت قرارگرفته است.

  موزه جدید زمینه تازه ای برای ایجاد یک ترکیب گرانبهای تاریخی به منظور نمایش و برنامه ریزی فرهنگی ارائه می کند. در برنامه ریزی جدید فضاهای آموزشی، آتلیه های طراحی و مطالعه و تسهیلات کتابخانه و کنفرانس در نظر گرفته شده است. FIGGE بطور شایسته به عنوان یادواره نئو مدرن در قلب آمریکا جای گرفته و با نمایش برجسته خود بزرگترین ابزار آمریکایی برای نمایش هنر مدرن و هویت ملی سالهای 1935-1915 است که می توان آنرا آغاز مدرنیسم آمریکایی دانست.                                       

  تغییر و تحول موزه نیاز جامعه به سرزندگی و شادابی محیط شهر و رونق فرهنگ در جامعه را به صراحت بیان می کند و بی شک این ساختمان چدید این نیاز را با بیانی قدرتمند پاسخگو می باشد.

   

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان موزه هنرهای معاصر FIGGE ، داونپورت - ایالات متحده

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان موزه هنرهای معاصر FIGGE ، داونپورت - ایالات متحده, مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان موزه هنرهای معاصر FIGGE ، داونپورت - ایالات متحده, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان موزه هنرهای معاصر FIGGE ، داونپورت - ایالات متحده, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان موزه هنرهای معاصر FIGGE ، داونپورت - ایالات متحده, تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان موزه هنرهای معاصر FIGGE ، داونپورت - ایالات متحده, مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان موزه هنرهای معاصر FIGGE ، داونپورت - ایالات متحده, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان موزه هنرهای معاصر FIGGE ، داونپورت - ایالات متحده, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان موزه هنرهای معاصر FIGGE ، داونپورت - ایالات متحده, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله رایگان موزه هنرهای معاصر FIGGE ، داونپورت - ایالات متحده
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت