تحقیق مقاله DVD

مشخص نشده
مشخص نشده
13
مشخص نشده
73 KB
25201
قیمت قدیم:۶,۰۰۰ تومان
قیمت: ۵,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله DVD

  DVD از کلمات Digital Versatile Disc ، اقتباس شده است .با استفاده از درایوهای DVD می توان اطلاعاتی بالغ بر7 / 4 گیگابایت را بر روی یک دیسک ذخیره نمود.اطلاعات فوق ، تقریبا" هفت برابر داده ئی است که می توان بر روی یک  CD-R (دیسک های با قابلیت نوشتن یک مرتبه ) و یا CD-RW ( دیسک هائی با قابلیت نوشتن چندین مرتبه )  ذخیره نمود.  درایوهای DVD ، نظیر رایتر امکان استفاده از دیسک هائی با قابلیت نوشتن یک مرتبه و دیسک هائی با قابلیت نوشتن چندین مرتبه را فراهم می نمایند. از دیسک هائی با قابلیت نوشتن یک مرتبه ، اغلب در رابطه با ایجاد دیسک های ویدئوئی DVD  استفاده می گردد . ( قابل استفاده در DVD Player های استاندارد ). از دیسک هائی با قابلیت نوشتن چندین مرتبه بمنظور ذخیره سازی حجم بالائی از داده و Backup  اطلاعات موجود بر روی هارددیسک ، استفاده می شود.نرخ انتقال اطلاعات در درایوهای DVD بمراتب بیشتر از درایوهای CD-ROM است .یک DVD که دارای سرعتی بالغ بر 1X می باشد ، سریعتر از یک CD معمولی با سرعت 8X ( سرعت یک درایو  DVD بین هشت تا نه برابر سرعت یک CD-ROM می باشد) می باشد. DVD از مدل  فشرده سازی  MPEG-2 در رابطه با ویدئو وصوت استفاده می نماید . بدین ترتیب ،تصاویر با کیفیت و شفافیت بیشتری ایجاد و امکان استفاده از پتانسیل های  صوتی  Dollby Digital و DTS) Dollby Theater Systems) نیز فراهم می گردد. با استفاده از تکنولوژی MPEG-2 در هر فریم ، 480 خط افقی عرضه می گردد . ( در دیسک های لیزری 425 و در VHS بین 250 تا 270 ) .تکنولوژی DVD ، با کاهش طول موج از 780mm به 625 تا 650mm ، ظرفیت ذخیره سازی را افزایش می نماید . یکی از قابلیت های جالب درایوهای DVD ، توانائی آنان در حمایت از انواع متفاوتی از رسانه های  ذخیره سازی نظیر:  CD-ROM,CD-R و  CD-RW است . در صورتیکه قصد تهیه یک درایو DVD  وجود داشته باشد ، می بایست با انواع رسانه ذخیره سازی حمایت شده توسط DVD ، آشنا شویم . دیسک های DVD  به دو گروه عمده +  و - تقسیم می گردند . درایوهای  DVD می توانند از یک و یا هردو گروه فوق ، استفاده نماید. پس از مشخص نمودن نوع درایو DVD ، می توان ازدیسک های  DVD سازگار با آن ، استفاده نمود.

  انواع DVD

  DVD - RAM . روش دستیابی در این نوع  دیسک ها  بصورت تصادفی بوده و امکان خواندن و نوشتن اطلاعات بر روی آنان وجود خواهد داشت . رسانه ذخیره سازی فوق ، دارای ویژگی های زیر می باشد : - برخلاف رسانه ذخیره سازی Tape که داده ها  بصورت ترتیبی خوانده می شوند ،در دیسک های  DVD-RAM ، داده ها نظیرهارد دیسک بصورت تصادفی خوانده می شوند.این نوع دیسک های DVD ، رسانه ای ایده آل بمنظور ذخیره سازی حجم بالائی از اطلاعات و Backup می باشند .

  - می توان بیش از یکصد هزار مرتبه اطلاعات را بر روی آنان نوشت ( بازنویسی مجدد ) - عمر مفید آنان یکصد سال برآورد می شود .- بمنظور خواندن و نوشته اطلاعات بر روی این نوع DVD ، می بایست از درایوهای DVD-R/RAM استفاده گردد .

  DVD-R  یا DVD+R . بر روی این  نوع DVD ، می توان صرفا" یک مرتبه اطلاعاتی را ذخیره نمود ( نوشتن یک مرتبه ) . از رسانه ذخیره سازی فوق ، بمنظور ذخیره داده های گرافیکی با ظرفیت بالا، ویدئوهای موزیک ، صوت و فیلم  استفاده می گردد. امکان  نوشتن اطلاعات بر روی این نوع DVD صرفا" یک مرتبه وجود دارد .

  خصوصیات DVD-R : بمنظور نوشتن اطلاعات بر روی این نوع DVD می بایست از درایوهائی با  نوع R -  وبرای  خواندن اطلاعات از درایوهای R - و R +  استفاده گردد .

  خصوصیات DVD+R : بر روی این نوع DVD می توان یک ویدئو به مدت دو ساعت در حالت SP و یا چهار ساعت در حالت EP را ذخیره نمود. بمنظور نوشتن بر روی رسانه ذخیره سازی فوق ، می بایست از درایوهائی  با نوع R + و برای خواندن اطلاعات از درایوهای R - و یا R + استفاده گردد .

  DVD-RW  یا DVD+RW .بر روی این  نوع DVD ، امکان نوشتن اطلاعات بدفعات وجود دارد( نوشتن چندین مرتبه ) .از رسانه ذخیره سازی فوق ، بمنظور ذخیره داده های  گرافیکی با ظرفیت بالا، ویدئوهای موزیک ، صوت و فیلم  استفاده می گردد. بر روی این نوع DVD می توان تا  یکهزار مرتبه اطلاعاتی را ذخیره نمود .

  خصوصیات DVD-RW : بمنظور نوشتن اطلاعات بر روی این نوع DVD می بایست از درایوهای R -  و برای خواندن اطلاعات از درایوهائی R - و یا R+ استفاده گردد .

  خصوصیات DVD+RW : این نوع DVD قادر به ذخیره سازی دو ساعت اطلاعات MPEG2 می باشند . بمنظور نوشتن اطلاعات بر روی این نوع DVD می بایست از درایوهای R + و برای خواندن اطلاعات از درایوهائی R - و یا R+ استفاده گردد .

  DVD ROM . از این نوع DVD می توان صرفا" بمنظور خواندن استفاده گردد . فیلم ها ئی که خریداری  و یا اجاره می شوند ، بر روی این نوع رسانه ذخیره می گردند.

  لازم است به این نکنه نیز اشاره گردد که روش دستیابی به اطلاعات ذخیره شده بر روی یک رسانه ذخیره سازی از نوع  DVD-RAM بصورت تصادفی بوده و مکانیزم دستیابی به اطلاعات ذخیره شده بر روی رسانه های ذخیره سازی  DVD-R ,+R ,-RW و یا ROM بصورت ترتیبی است .  

  جایگاه DVDتعداد درایوهای DVD  استفاده شده تا پایان  سال 2003 بالغ بر 2 / 1 میلیون دستگاه برآورد می شود. پیش بینی می شود که در سال 2004  ، بیش از 3 / 14 میلیون دستگاه از درایوهای فوق بفروش برسد . درایوهای DVD تا رسیدن به وضعیت موجود رایترها ( عمومیت یافتن ) ، راهی طولانی را در پیش دارند، ولی با توجه به قابلیت ذخیره سازی بالای دیسک های DVD  (هفت برابر) و ذخیره  حجم بمراتب بیشتری  از اطلاعات ، استفاده از آنان  روندی کاملا" صعودی را طی می نماید  قیمت درایوهای DVD  در شش ماه گذشته کاهش زیادی را داشته و پیش بینی می گردد که این روند همچنان ادامه داشته باشد .

  شاید این سوال مطرح شود که فرمت ذخیره سازی اطلاعات بر روی دیسک های DVD به چه صورت است و آیا در این رابطه استانداردی وجود دارد؟ در پاسخ می توان گفت که در حال حاضر از دو فرمت DVD-RW و DVD+RW ( بهمراه نمونه های متفاوت آن : DVD-R و DVD+R )  استفاده می گردد . تکنولوژی های فوق با یکدیگر سازگار نبوده و رقابتی نزدیک را بمنظور استانداردشدن جهانی ، دنبال می نمایند. با استفاده از هر یک از فرمت های فوق ، امکان نوشتن داده و ایجاد ویدئوهای DVD وجود خواهد داشت ( امکان استفاده از آنان توسط تعداد زیادی ( نه تمام آنان ) از درایوهای  DVD-ROM  وDVD Players وجود خواهد داشت ) . لازم است به این نکته نیز اشاره گردد که  DVD-RAM  فرمت دیگری در این راستا بوده که بدنبال دو فرمت اشاره شده بوده ولی اکثر دستگاههای Player و درایوهای DVD از آن حمایت نمی نمایند. در زمان انتخاب یک درایو DVD ، نوع فرمت اطلاعات حمایت شده توسط آنان حائز اهمیت بوده و می بایست در اینخصوص با دقت تصمیم گیری شود. تولید کنندگان درایوهای DVD هر یک محصولاتی را تولید نموده اند که از فرمت های فوق حمایت می نمایند . مثلا" شرکت سونی درایوهائی را عرضه نموده است که از دو فرمت اشاره شده ، حمایت  می نمایند، در حالیکه شرکت پاناسونیک و LG اقدام به تولید و عرضه درایوی نموده اند که از فرمت های DVD-R/-RW و DVD-RAM ، حمایت می نماید . در حا ل حاضر، بالاترین سرعت نوشتن اطلاعات بر روی دیسک هائی با قابلیت نوشتن یک مرتبه ،  4X بوده و  پیش بینی می شود که سرعت فوق تا پایان سال 2003  تغییر نگردد .

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله DVD

  فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

کلمات کلیدی:  N/A
تحقیق در مورد تحقیق مقاله DVD , مقاله در مورد تحقیق مقاله DVD , تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله DVD , مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله DVD , تحقیق درباره تحقیق مقاله DVD , مقاله درباره تحقیق مقاله DVD , تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله DVD , مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله DVD

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول