تحقیق مقاله رایگان فواید گیاهان در آکواریوم

تعداد صفحات: 4 فرمت فایل: word کد فایل: 4182
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: شیلات
قیمت: ۰ تومان
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان فواید گیاهان در آکواریوم

  فواید گیاهان در آکواریوم  1-جذب دی اکسید کربن موجود در آب
  2- تولید و رها سازی اکسیژن
  3- جذب مواد آلی حاصل از تجذیه فضولات و پسماندهای غذایی
  3- تزیین و زیبا سازی محیط آکواریوم
  4- ایجادمخفیگاه و محیط طبیعی برای ماهیها و بچه ماهیها


  چیزهایی که قبل از خرید گیاه باید به آن توجه شود :

  1- حالت قرارگیری گیاه در آکواریوم ( کیاه غوطه وره شناور در سطحه خزندست ...)
  2- میزان نور مورد نیاز گیاه
  3- درجه حرارت و سختی آب مورد نیاز گیاه
  4- طبیعت گیاه
  5- نحوه رشد و میزان رشد گیاه  راهنمای استفاده از گیاهان آکواریومی

  گیاهان آبزی مجموعه متنوعی است که در اصل از مناطق گرمسیر و آبهای گرم و شیرین به کشورهای اروپایی ،امریکا، ژاپن، و برخی کشورهای دیگر انتقال داده شده است و به طوره صنعتی تکثیر می شود ، و برای استفاده در آکواریوم های زینتی در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.کاشت این گیاهان در آکواریوم های بدون ماهی نوعی گلدان ابزی به شمار می رود که طراوت و جلوه خاص خود را دارد ، و در آکواریوم های دارای ماهی علاوه بر زیبائی چشمگیری که دارند همچنین نوع تعادل زیست محیطی برای ماهیان ایجاد می نمایند ، از جمله اینکه فضولات ماهیان را به عنوان کود مورد استفاده قرار داده و درمقابل اکسیژن داخل آب را تنظیم می نماید . و اگر تعادل تعداد و نوع ماهی با مقدار گیاه و حجم آکواریوم به درستی رعایت شود ، آنگاه خدمات لازم جهت ماهیان اعم از تغذیه ، بهداشت ، تصفیه آب و ... به صورت چشمگیری کاهش می یابد .

  مواردی که آگاهی به آن ضروری است عبارتند از :

   - 1 نحوه کاشت :
   برای گاشتن گیاهان آبزی را در آکواریوم می توانید به جای آنکه تمامی کف آکواریوم را بستر دهید ، ضروفی مانند طشت ، یا گلدان ، به اندازه های دلخواه آماده کنید و بستر مربوط به کشت گیاه را در آن طشت ها و گلدان ها آماده کنید سپس آن را در آکواریوم قرار داده و انتهای ساقه گیاهان را با کمک انگشت در شن یا همان بستر مربوطه فرو کنید .

   -2 نوع بستر :
   برا ی تهیه بستر لازم نیست راه دوری بروید کافی است به مقداره کافی شن معمولی که برای مصارف ساختمانی به کار می رود در اختیار داشته باشد ( فقط دقت کنید شن ها آلوده به مواد خارجی نباشد ) . همچنین لازم نیست که تمامی شن ا مورد نظر را شستشو دهید زیرا املاح موجود در آن برای ریشه گرفتن گیاهان لازم است ، اما پس از کف آکواریوم را به قطر سه سانتیمتر از شن ناشسته بستر دادید مجددا با یک لایه دیگر (حدود سه سانتیمتر) از شن کاملا شسته شده ولای گرفته روی بستر قبلی را پوشش دهید تا گل ولای موجود در شن ، آب آکواریوم را گل آلود نکند .

   -3 شرایط نگهداری :
   گیاهان آبزی به همان آب و دمایی احتیاج دارند که ماهیان زینتی آکواریومی احتیاج دارند ، منظور ماهیان گرم آبی هستند که در آب شیرین زندگی می کنند . دمای 22 درجه تا 27 درجه و PH خنثی برای نگهداری مطلوب است ، همچنین نور طبیعی مناسب تر از نور مهتابی است ، به ویژه آنکه نور طبیعی چرخه منظم خواب و بیداری را برای گیاه و ماهی حفظ می کند و بدیهی است که گیاه زنده در شرایط طبیعی بهتر از هر کس و هرچیزمی تواند خودش را ترمیم کند .

   
  نکته بسیار مهم : یکی از مهمترین عوامل پوسیدگی گیاهان در آکواریوم های خانگی استفده از دارو های گوناگون و به ویژه نمک در آب آکواریوم است که برای درمان یا نگهداری ماهی های بیمار به آب اضافه می کنند . لذا باید ضمن آنکه ماهی را از فروشگاه قابل اطمینان تهیه می کنید همچنین در صورتی که یکی از ماهی ها گرفتاره یکی از بیماری خاصی شد آن را از محل آکواریوم به ظرف دیگری منتقل نمود و پس از درمان کامل و طی دوره قرنطینه مجددا به آکواریوم اصلی باز گردانید .

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان فواید گیاهان در آکواریوم

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان فواید گیاهان در آکواریوم, مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان فواید گیاهان در آکواریوم, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان فواید گیاهان در آکواریوم, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان فواید گیاهان در آکواریوم, تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان فواید گیاهان در آکواریوم, مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان فواید گیاهان در آکواریوم, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان فواید گیاهان در آکواریوم, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان فواید گیاهان در آکواریوم, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله رایگان فواید گیاهان در آکواریوم
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت